fbpx
Pardubický krajVšechny kraje

Společně na Králický Sněžník

Králický Sněžník není jen název jednoho vrcholu, ale i pohoří ležícího na západ od Jeseníků, které tvoří hranici s Polskem.  My jsme samozřejmě chtěli zdolat vrchol již zmiňovaného pohoří se stejným názvem – Králický Sněžník 1424 m. A možná i díky milému setkání s přáteli z Hradce Králové nám cesta na vrchol nepřipadala tak namáhavá a nekonečná. Po celou dobu putování na vrchol i z něj nás také provázelo pěkné počasí. Příjemné zdolávání všech vašich vrcholů vám přeje TuGu.

P. S. A ještě nesoutěží otázka: Jak se původně jmenoval Králický Sněžník? Své správné i špatné odpovědi pište prosím do komentáře pod příspěvkem. Nejrychlejší ani nejpomalejší odpovědi nebudou odměněny. Děkuji TuGu.

Kde

Okres Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

My vyrazili z parkoviště Pod Klepáčem po červené turistické značce E3 až na vrchol Králického Sněžníku a k pramenu Moravy. Zpět z vrcholu jsme se vraceli také po červené až k rozcestníku Nad Zbojnickou chatou. Zde jsme odbočili doleva a po žluté došli až do startu dnešního výletu na parkoviště Pod Klepáčem.

Jak daleko

23 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

Se zdatnými dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Jeden myslel na “Společně na Králický Sněžník

  • Králický Sněžník se dříve jmenoval Kladský, poněvadž Kladsko (jako okres) je za kopcem, tedy za Sněžníkem.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.