fbpx
Plzeňský krajVšechny kraje

Vzhůru na Žďár

   

Skalnatý výběžek pokrytý zčásti suťovým mořem vystupující nad okolní krajinu, to je Žďár s nadmořskou výškou 629 m. Přírodní památka, která zabírá území vrchu a jeho nejbližšího okolí skýtá ideální životní prostředí pro krásné mechorosty, lišejníky a kapraďorosty. Mechorosty a lišejníky můžete obdivovat i v této předjarní relativně teplé zimě. Hlavním lákadlem výletu jsou také neopakovatelné výhledy do kraje a na známá místa jako je rozhledna Kotel, a ještě vzdálenější zříceninu hradu Radyně. Neváhejte a právě v tomto období navštivte Žďár. A protože vás při výstupu může přepadnou ještě nevlídné počasí, a i vlastní výstup je poměrně náročný, a vy tak vydáte mnoho energie, nabízím pro její doplnění recept na extra čokoládové muffiny zde.

Kde

Okres Rokycany, Plzeňský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z obce Hůrky po silnici do kopce až na křížení se žlutou turistickou značkou, kterou se vydáme směrem k rozcestníku Žďár – východ. Zde odbočíme vlevo a po modré místního značení pokračujeme s odbočkami ke studánkám až na červenou značku. Po červené zdoláme vrch a sestoupíme k rozcestníku Pod Žďárem. Zde odbočíme vpravo a opět po místní modré značce jdeme směrem studánka V jezevčinách. Od studánky pokračujeme dále a přes louku se vrátíme zpět do obce Hůrky.

Jak daleko

10 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

2 komentáře: „Vzhůru na Žďár

  • Pěkná pozvánka na výšlap a hezké fotky.
    Kopec se ale jmenuje Žďár ne Žďárský vrch a rozhledna je Kotel ne Kozel

    Reagovat
    • Moc děkuji za upozornění na chyby. Snad jsem vše opravil. Díky TuGu

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.