fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Labskými pískovci

Neuvěřitelně silný vítr s teplotami okolo 2 stupňů Celsia dal našemu dnešnímu putování punc zatím asi nejnáročnějšího letošního výletu. Trasa vedla ještě nádherně probarvenou přírodou Labských pískovců v oblasti Tiských stěn a Rájeckého údolí, zčásti těsně u hranic s Německem. Opravdu pěkná a v sezoně hojně navštěvovaná oblast byla v době našeho pobytu zcela liduprázdná. A tak jsme měli dostatek času vše vychutnat a prožít. A závěrečnou tečkou pak bylo ubytování v loveckém zámečku Kristin hrádek na opuštěném místě v srdci pískovců. Bezproblémové putování po cestách i životem přeje TuGu.

Kde

Okres Ústí nad Labem, Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z Ostrova u Tisé po zelené značce až k prohlídce velkého i malého okruhu Tiskými stěnami. Odtud zpět po žluté k rozcestníku Nad Rájcem a dále stále po žluté (ale v německém stylu) až k zelené od KČT, po které se vracíme zpět do Čech Rájeckým údolím. Tady se zelená potkává s červenou a po ní se dostaneme zpět do Ostrova.

Jak daleko

13,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.