fbpx
Pardubický krajVšechny kraje

Okolo přehrady Seč

Přehrada Seč nepatří mezi naše největší vodní díla. Je umístěna v lůně Železných hor. Pro dnešní putování jsme si dali za cíl obejít celé vodní dílo a jeho nejbližší okolí. Trasa byla naplánována do dvaceti kilometrů a zahrnula to nejlepší, co se dá během cesty vidět a zažít. Vše je možné prohlédnout si ve fotogalerii dole pod tímto příspěvkem. Rekreační sezona ještě nezačala a tak byl všude klid a pohoda krásného květnového dne, tak jak ukazují i přidané fotografie. A jako bonus přikládám recept na aktuální chřestovou sezonu zde.

Kde

Okres Chrudim, Pardubický kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Seč – chatová oblast po zelené turistické značce až k rozcestníku Pod Ohebem. Zde odbočíme vpravo a pokračujeme po modré značce dále k rozcestníku Mladiny. Zde začíná žlutá a po ní se vydáme až k dalšímu rozcestníku Klokoty. Tady se napojíme na červenou značku a tou jdeme až k rozcestníku Na Předělu. Na Předělu můžeme odbočit vpravo a po žluté pokračovat až zpět na parkoviště Seč – chatová oblast a nebo těsně před rozcestníkem Na Předělu odbočit vpravo a neznačenou cestou dojít po břehu přehrady až k rozcestníku Na Špičce a zde pokračovat po modré na žlutou a dále k parkovišti.

Jak daleko

17,8 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.