fbpx
Všechny krajeZe světa

TuGu se v Bludných skalách neztratil

Národní park Stolové hory na jihu Polska je jen asi 3 km od hranic s Českem. Jedná se o pískovcové skály vypínající se nad okolní rovinatou krajinu – Velká Hejšovina a Bludné skály. Můžete zde očekávat báječná bludiště, labyrinty a také krásné výhledy na okolní krajinu (Góry Sowie a Broumovské stěny). Cesty jsou však dobře značené, a tak se nemůžete ztratit. Jen pozor v labyrintu Bludných skal jsou některé průlezy mezi pískovci opravdu úzké, takže tyto atrakce rozhodně nedoporučuji pro klaustrofobiky ani osoby nadmíru korpulentní. Zatím ale prý nikdo v labyrintech neuvízl, ani se neztratil. A pravdou je, že dáma, která absolvovala cestu mezi skalami hned za námi, nepatřila do skupiny Twiggy ani adolescentů a ještě si musela pomáhat berlemi a přece cestu zvládla na jedničku. Tak vzhůru do úžlabin a beze strachu. To vám přeje TuGu.

Kde

Okres Kladsko, Dolnoslezské vojvodství, Polsko

 

Kudy, kam, co

Velká Hejšovina – z placeného parkoviště v obci Karlow po červené až ke vstupu do skal, a to levým vchodem. Zde vzhůru do skal po zelené, která nás provede celým labyrintem a asi po 3 km opět bezpečně dovede ke vstupu. Na vrcholu je pak placený úsek do nejkrásnější části stolové hory.

Bludné skály – z parkoviště Karlów – Błędne Skały po modré turistické značce až na vrchol Bludných skal, kde je placený vstup do labyrintu chodeb mezi skalami. Bludiště nás dovede až k červené značce, po které dojdeme na zelenou a po ní jen malý kousek a narazíme na polskou naučnou stezku (zelený list v bílém kruhovém poli), viz přiložená mapa. Naučná stezka dojde až na parkoviště, odkud jsme vyráželi.

Jak daleko

Velká Hejšovina 4 km vycházkový okruh

Bludné skály 9 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi od 10 let s opatrností, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.