fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Cinibulkovou stezkou

Cinibulkova naučná stezka dostala název podle učitele a propagátora turistiky ze Mšena, Josefa Bedřicha Cinibulka. Dnes patří k oblíbeným cílům turistů mířících na Kokořínsko. Celý okruh měří 8 km, ale dá se zkrátit třeba jen na oblast Bludiště. Je tu jen jeden zádrhel, a to v podobě řetězů. Ty se dají se psem nebo s malým dítětem jen těžko zdolat, a tak můžete mít na okruhu skalního Bludiště problém. Tak ať jsou vaše kroky pokud možno bez problémů, zalité příjemným sluncem, tak jako naše, při návštěvě tohoto skalního města. To vám přeje TuGu.

Kde

Okres Mělník, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

My vyráželi od hospůdky v Romanově a celou trasu absolvovali dle žlutého značení Cinibulkovy stezky zpět do Romanova. Zde také bylo možno na nevelkém parkovišti u restaurace zaparkovat. Ideální by však bylo, jak jsme později zjistili, parkovat u Městských lázní ve Mšeně, kde je parkoviště prostornější. Pokud si budete chtít prohlédnout pouze Skalní město Bludiště, dá se parkovat také na krajnici silnice 259, u rozcestníku U Bludiště.

Jak daleko

8 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

Sdílejte tento článek

2 komentáře: „Cinibulkovou stezkou

  • Opravdu se to místo s řetězy nedá nějak obejít ? Bludiště je nádherné, ale tohle místo s dětmi nedáme. Kde na mapě to místo je prosím ?

    Reagovat
    • Dobrý den, nedovedu vám už toto místo ukázat na mapě, je to už dosti dávno co jsme tento okruh šli. Obejít se to moc nedá. Před několika lety jsme na toto místo narazili se známými s malými dětmi a museli se vrátit. Okruh není úplně ideální pro děti vůbec. Zkuste vybrat jiný výlet. Za team TuGu Radko

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.