fbpx

Vyhlídky nad Živohoští

Na pozdní listopad 2017 bylo velmi dobré počasí. Doznívající podzimní příroda, dobrá viditelnost. To byly prvky, které přispěly k tipu na výlet právě do oblasti několika vyhlídek na Slapskou vodní nádrž v oblasti Živohoště. Po překonání malého převýšení od Živohošťského mostu na vrch Marjánka a dále pak Na Vrchovnici se nám naskytly náramné pohledy na vodní nádrž a na okolní krajinu. I oblast dále od přehrady do „vnitrozemí“ měla své osobité kouzlo, tak typické pro české vesničky a Benešovskou pahorkatinu. Myslím, že to byl pěkně strávený den a i vám přeji pozitivní zážitky při podobných aktivitách. Váš TuGu

Kde

Okres Benešov, Středočeský kraj, stát Česko

Kudy, kam, co

Z parkoviště u Živohošťského mostu u hotelu Hladina po zelené turistické značce do kopce směrem na Vrchovnici. Dále pak k rozcestníku Na Pasekách, kde se zelená napojí na červenou a zde také překonáváme potůček Mladčina. Po jeho toku si můžeme udělat malou odbočku k hladině přehrady. Dále pokračujeme po červené asi 1 km na rozcestník Kolánka. Zde odbočíme a pokračujeme po žluté turistické značce směrem do kopce na obec Blažim. Žlutá zde naváže na silnici 114 se středním provozem. Po ní se už budeme vracet zpět, až narazíme na zelenou, po které jsme už šli a která nás dovede zpět k hotelu Hladina.

Jak daleko

12 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s dozorem na vyhlídkách, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

2 komentáře: „Vyhlídky nad Živohoští

 • 1 prosince, 2017 (10:21 am)
  Trvalý odkaz

  Krásné fotografie a užitečný text. Jen tak dál!

  Reagovat
  • 1 prosince, 2017 (5:14 pm)
   Trvalý odkaz

   Ahoj Ivo,
   od rána na Tebe myslím a tímto ti děkuji a přeji vše nejlepší k svátku. S pozdravem TuGu

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.