fbpx
Královéhradecký krajVšechny kraje

Co si počít v Opočnu

Ponejprv jsme zamířili do zámeckého parku a byl to nápad dobrý. Park není rozlehlý a obklopuje celý zámek. Rybníky v údolí byly vypuštěny, což byla docela škoda. Zámek jsme nenavštívili a raději jsme poobědvali v místní restauraci. Po obědě jsme se přesunuli do tamější obory daňků, muflonů a jiné lesní zvěře. Oborou se dá projít pěšky, což je pěkná procházka a kdo má oči na stopkách, může pozorovat, že je pozorován.  Ať už pozorujete, nebo jste pozorováni, tak si to náležitě užijte. To vám přeje TuGu.

Kde

Opočno, okres Rychnov nad Kněžnou, Královéhradecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Zámek obklopují různě značené stezky a je jen na vás, kterou se vydáte.

Do obory lze vstoupit buď z ulice Hradecké, kousek od benzínové pumpy, anebo od Malé Záhornice. V oboře je možné chodit jen po asfaltové cestě, ta tvoří pěkný šestikilometrový okruh vhodný pro pěší i kočárkáře, tedy pro tatínky či maminky s kočárkem.

Jak daleko

6,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S kočárkem, s dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.