fbpx
Jihočeský krajVšechny kraje

Okruh okolo Žďákovského mostu

   

Je přelom června a července, začínají prázdniny a tak vyvstává otázka kam vyrazit. Syn dostává skvostný nápad, my starší se přidáváme a v tom největším žáru jaký si jen lze představit vyrážíme do vodou zaplaveného údolí řeky Vltavy na Orlickou vodní nádrž. Hnedle jak opouštíme sic klimatizovanou, ale jinak prohřátou kabinu automobilu, jen kousek od Žďákovského mostu, na mě padá ta pravá prázdninová pohoda. Mírný teplý vítr, na vodě se houpou plachetnice a jen občas vodu zčeří projíždějící motorový člun a jinak pohoda k nezaplacení. My jsme před paprsky slunce naštěstí ukryti pod deštníkem listnatých stromů a borovic. Mnohokrát jsem tato místa projížděl na kánoi a jen se mohl  domnívat  jak vypadá pevnina za skalisky vyčnívajícími nad hladinou. Dnes konečně jsem na druhé straně a hladinu zdrže mám pod sebou. Je to osvobozující pocit, nemuset být připoutám k vratké lodi a moci se svobodně rozběhnout krajinou. Horko rázem mizí při koupeli ve vodách zdrže. To byl parádní den v okolí přehrady zakončený lehkou večeří, která nás v podvečer doma čekala a na níž přikládám recept zde.

Kde    

Okres Písek, Jihočeský kraj, Česko

Kudy, kam, co

Od rozcestníku Žďákovský most – pravý břeh, po modré turistické značce směrem rozcestník Pod Žďákovským mostem. Zde se napojíme na NS Orlík – Zvíkovské Podhradí a jdeme směrem rozcestník Nad Krkavčí skálou. Tady si uděláme malou odbočku směrem vyhlídka Krkavčí skála. Po návštěvě vyhlídky se vrátíme zpět na naučnou stezku a pokračujeme až k rozcestníku Peklo. Zde odbočíme vpravo a jdeme po červené značce až na rozcestník Orlík n. Vlt. – Višňovka. Tou se vydáme opět vpravo a po žluté se vrátíme zpět na naučnou stezku, kterou se vracíme zpět ke Žďákovskému mostu a k rozcestníku Žďákovský most pravý břeh na místo startu.

Jak daleko

14,1 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.