fbpx
Karlovarský krajVšechny kraje

Parkem města Ostrov a NS Jáchymovské peklo

Při našem posledním zastavení v Karlovarském kraji jsme navštívili hned dvě zajímavá místa. Prvním z nich byl zámecký park v Ostrově. Parkem vede červená turistická značka a sousedí se zámkem, kde je také pěkné infocentrum. Všem se omlouvám, ale zámek jsem v roztržitosti sobě vlastní, pozapomněl vyfotografovat, tak snad příště. To ovšem neubírá nic na jedinečnosti tohoto místa.
Druhé, neméně zajímavé zastavení, bylo v nedalekém Jáchymově. Celý Jáchymov je městem v kopci, a tak ať jdete, jak jdete, je to buď z kopce, nebo do kopce. Město je známé lázeňstvím využívajícím radioaktivitu a těžbou radioaktivní rudy hlavně v době minulé. My jsme se možná právě proto vydali po naučné stezce Jáchymovské peklo, abychom se s touto dobou blíže seznámili. A abychom si život a dnešní dny tak nějak osladili, přikládám recept na Vídeňský sachr dort, zde.

 

Kde

Okres Karlovy Vary, Karlovarský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Zámecký park Ostrov je volně přístupný a jeho prohlídku ponechám na každém z vás
Z parkoviště Jáchymov – radnice po NS Jáchymovské peklo

Jak daleko

8 km vycházkový okruh (NS Jáchymovské peklo)

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.