fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Na rozhlednu Vysoký vrch u Kladna

Na jednom z nejvyšších vrchů Kladenska, Vysokém vrchu (486 m), najdeme dřevěnou rozhlednu jehlanovitého tvaru, která byla postavena v roce 2007. Z rozhledny je opravdu daleký výhled na celou českou kotlinu, Brdy, České středohoří, Křivoklátsko i Rakovnickou pahorkatinu. Zajímavostí je, že k této turistické atrakci nevede žádná turistická značka, a tak se musíme spoléhat v lepším případě na mapy v mobilu, anebo jít jen tak nazdařbůh lesy a doufat, že vrch s rozhlednou nemineme. Pěkná byla také cesta údolím potůčku Žlábek, kterou jsme se tentokrát vypravili k rozhledně i my. A i když ten barevný podzim již skončil, my si prosluněnou cestu užili a bylo nás tu opravdu mnoho. To mě překvapilo i potěšilo zároveň. TuGu

Kde

Okres Kladno, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Vyrážíme z osady Poteplí po červené turistické značce proti proudu říčky Loděnice, chatovou oblastí, až k rozcestníku Roučmída – mlýn, rozcestí. Tady odbočíme vlevo a po zelené značce údolím Žlábku dojdeme kopcem až k asfaltové silnici. Tam odbočíme zprudka doleva a pokračujeme lesní cestou dle přiložené mapy až k rozhledně na Vysokém vrchu. Z rozhledny opět neznačenou cestou sestoupíme do údolí, kde teče říčka Loděnice, neboli Kačák, abychom se vrátili po červené značce zpět do Poteplí, místa startu.

Jak daleko

9,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

 

 

Sdílejte tento článek

Jeden myslel na “Na rozhlednu Vysoký vrch u Kladna

  • To je moc pěkný výlet! Přes Žlábek a Poteplí jsme letos jeli na kole z Berouna do Loděnice a do Černošic. Krajina je tam velmi malebná a kaplička se studánkou ve Žlábku je úplné poutní místo.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.