fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Z Chotče údolím Radotínského potoka

 

Údolí Radotínského potoka považuji v jeho dolním toku za typickou ukázku Českého krasu. My jsme se vydali jeho neprobádanou střední částí. Zde v nedávné době stávala řada mlýnů. Jedním z nich je dosud funkční mlýn U Veselých v Chotči. Údolí zde není tak hluboké a je zarostlé listnatými stromy. Potok se zde líně vine. Opravdovou raritou je prameniště zvané Bublák. Když u pramenů chvíli posečkáte, určitě v tichu lesa uslyšíte probublávání, které zřejmě dalo tomuto výjimečnému místu jeho název. Zelený mech a vodní rostlinstvo je po zimním období typické pro prameny se stálou a relativně teplou vodou. Pěkné jarní zážitky vám přeje TuGu.

Kde

Okres Praha-západ, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Začínáme u Mlýna U Veselých v Chotči. Zde po červené turistické značce směřujeme do centra obce Choteč. Tady červená navazuje na zelenou, po které se vydáme směrem do Chýnice. Těsně před Chýnicí odbočíme k Dubečskému Mlýnu a dále se neznačenými lesními a polními cestami vrátíme zpět do Chotče (viz přiložená mapa).

Jak daleko

5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

3 komentáře: „Z Chotče údolím Radotínského potoka

 • Nádhera, nádhera, nádhera!
  Díky TuGu i paní Tugová!

  Reagovat
  • I Tugu ti děkuje za komentář a to i s paní TuGovou.

   Reagovat
 • Děkuji za dobrý nápad k jarnímu výletu!

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.