fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Mlhou okolo Labe

Polabská nížina

je pěkná rovina

a v mlze schovaná,

je jak nevěsta mladá.

Já celý den doufal, že se přeci jen mlha okolo poledne rozpustí, ale nerozpustila. Naopak začal foukat vítr. Přesto ale mlžné počasí vytvářelo okolo Labe úžasné romantické scenérie. Řeka je tu sice spoutána do regulovaného koryta kamennou navigací, ale i tak jsou zbytky bývalé meandrující řeky dobře patrné a v řadě míst se jedná o mrtvá ramena toku. A co je důležité, život okolo vody byl patrný i během našeho putování a za nepříznivého počasí. Běžci, cyklisté, rybáři a občas i nějaký ten turista, a tak jsme nebyli sami při našem putování po březích polabských. Prostě vyrazit se dá za každého počasí a mlha dokáže vykouzlit neopakovatelnou atmosféru. Pěkné prožitky i když právě nesvítí sluníčko vám přeje TuGu.

Kde

Okres Praha-východ, Středočeský kraj, Česko

 

 

Kudy, kam, co

Z Lázní Toušeň z parkoviště před pěknou zahradou profesora Procházky (jak trefné) začínáme dnešní procházku okolo Labe po modré turistické značce směrem k rozcestníku Čelákovice – chaty. Odtud pokračujeme po žluté až ke kapli sv. Václava. Tady se napojíme na červenou a pokračujeme zpět k rozcestníku Káraný, kde odbočíme vlevo a po žluté se vrátíme zpět do Lázní Toušeň.

Jak daleko

13 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S kočárkem, s dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.