fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Zabitou roklí a kolem říčky Loděnice

Rozkaz velitelky zněl jasně, vypravit se do údolí potoků a řek, kde budou kvést jarní rostliny. No,  nebyl to úplně lehký úkol nyní, v půlce března, ale TuGu to svedl na jedničku. Vypravil se do údolí Přírodního parku Povodí Kačáku, tedy okolo říčky Loděnice a Chyňavského potoka. Toto místo stojí za to navštívit jistě po celý rok. Řeka zde tvoří koryto plné ostrůvků, ostrovů, slepých ramen, luk i bažin. A bystřina Chyňavského potoka, to je zářez v krajině obklopen z jedné strany skalnatou strání a z druhé řadou původních chat a srubů. Prostě každý si zde najde to své. Nalézání toho pravého vám přeje TuGu.

Kde

Okres Praha-západ, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z Chrbin po červené značce proti proudu Loděnice až na rozcestí Pod Úderskem. Zde doleva po zelené do kopce Zabitou roklí až na rozcestí Pod Chrbinou. Zde pokračujeme po žluté až do obce Libečov. U kapličky v obci odbočíme vpravo a silnicí mírným kopcem dolů dojdeme na odbočku Močidla. Tady vede pěkná neznačená lesní cesta údolím Chyňavského potoka. Na konci údolí vtéká voda potoka do říčky Loděnice a my zde narazíme na červenou turistickou značku. Ta nás dovede zpět do začátku našeho dnešního putování – Chrbin.

Jak daleko

10 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Jeden myslel na “Zabitou roklí a kolem říčky Loděnice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.