fbpx
Plzeňský krajVšechny kraje

Ze Stodu na Křížový vrch a do Chotěšova

Při výletech do vzdálenějších oblastí volíme vždy místa, která nabízejí hned několik zajímavostí a cílů. Tak nějak tomu bylo i při našem dnešním putování po plzeňském kraji. Samotný výstup na Křížový vrch s rozhlednou nedaleko Stodu, by byl odměněn výhledem, rozhledna však byla zavřená. Zaujala nás ale nová naučná stezka, která vznikla hned vedle rozhledny. Stezka hravou formou seznamuje děti s florou a faunou naší přírody. Mezi další zajímavosti patřil Klášter Chotěšov a chaloupka na portálu bývalé vlečky v řece Radbuze. Na začátku dnešního výletu jsme si v pekárně ve Studu koupili výborné šátečky, no a podobně dobré si můžete upéct i vy podle našeho receptu zde.

 

Kde

Okres Plzeň – jih, Plzeňský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z náměstí ČSA ve Stodu po červené turistické značce až na Křížový vrch. Z vrchu se vrátíme kousek zpět, abychom dole odbočili a po zelené značce došli až do Chotěšova. Zde potkáme modrou značku a po ní se vrátíme zpět do Stodu.

Jak daleko

13,8 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista, během cesty vás čeká zajímavá naučná stezka pro děti i adolescenty

Tip na ubytování e-pobyty.cz

 

 

Sdílejte tento článek

Jeden myslel na “Ze Stodu na Křížový vrch a do Chotěšova

  • Velmi dlouhá cesta kde je vše až pomalu u samotnýho konce cesty

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.