fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Uhelné safari v Mostě a okolí

Tentokráte trochu netradičně, a to přímo z Mostu a jeho okolí. Vyrazíme do míst, kam se smrtelník jen těžko dostává.  Uhelné safari, to je návštěva Mostecké hnědouhelné pánve a v našem případě návštěva dolu Československé armády s řadou zajímavých poznatků o těžbě, těžebních strojích, těžebních limitech a hlavně o rekultivaci po těžbě uhlí.  Prostě to musíte vidět a zažít. Jediným problémem je možnost účasti. Volná místa jsou velmi rychle rozebrána, proto si včas zajistěte rezervaci.

Kde

okres Most, Ústecký kraj, Česko

Kudy, kam, co

Naše trasa č. 1. Lom ČSA – Hipodrom Most, vnitřní vyhlídková terasa lomu ČSA, těžba skrývky rýpadlem KU800, těžba uhlí rýpadlem KU300, ukládání nadložních zemin – zakladač ZP 6600, rekultivace – areál děkanského kostela, budoucí jezero Most.

Jak daleko

Pěšky 0 km

Pro koho a co s sebou

Registrovaný účastník od 12tého roku života, vhodná obuv a oblečení dle instrukcí pořadatele

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.