fbpx
Karlovarský krajVšechny kraje

Velký okruh městem a vyhlídkami nad Karlovými Vary

Vary bez přelidnění, klid, podzimní počasí a krásně vybarvené listnaté lesy, které lázeňské místo obklopují. Takovou tvář nám Karlovy Vary ukázaly. Kolonády klidné, u pramenů žádné návaly, a když jsem odbočili mimo hlavní třídu, nepotkali jsme prakticky ani živáčka. Okolními lesy vede, řada na mapách neznačených, cest. A když jsme za nepříznivého počasí dorazili do jednoho z cílů – Goethovy rozhledny, která ve svých nově zrekonstruovaných prostorách ukrývá kavárnu s milou paní a teplou polévkou, nebylo co řešit k pocitu štěstí. I když rozhledu nebylo, bylo to moc fajn a vám všem přeji více takových pěkných míst i výletů jaké nabízí nejbližší okolí našich nejznámějších lázní. Jako bonus přikládám recept na něco typicky karlovarského – karlovarské rohlíky recept zde.

Kde

Okres Karlovarský, Karlovarský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Po prohlídce lázeňských kolonád, pramenů a hlavní lázeňské třídy od Vřídla jdeme po žluté turistické značce zpět k říčce Teplá na lázeňské kolonády.

Jak daleko

13,1 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.