fbpx
Hlavní město PrahaVšechny kraje

Čimickým a Bohnickým údolím

Dalším tipem na výlet na území našeho hlavního města by mohl být právě tento. Vede údolím Čimického, Drahanského a dále Bohnického potoka. Než ale sestoupíme do údolí, jsme odměněni neobyčejnými výhledy do údolí řeky Vltavy a na bohnické sídliště. V závěru pak procházíme okolo hřbitova a oploceného areálu bohnické psychiatrické léčebny. Při naší cestě po celou dobu svítilo sluníčko, ale teplota přesto nevystoupila nad 6 stupňů, a tak nás doma potěšila teplá žampionová polévka. Recept na její přípravu naleznete zde.

Kde

Okres Hlavní město Praha, kraj Hlavní město Praha, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Na Zámkách po modré turistické značce až k rozcestníku Bohnice–MHD. Malou odbočku pak doporučuji udělat na vyhlídku Zámky – cesta není značena (viz přiložená mapa) a značené vyhlídkové místo u bývalého hřbitova léčebny. Zpět na parkoviště dojdeme ulicí Ústavní a Čimickou.

Jak daleko

10 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.