fbpx
Liberecký krajVšechny kraje

Nahoru a dolů Ještědem

To místo má pro mě nějaké osobní kouzlo. Ať jedete lanovkou, autem nebo jdete pěšky, vždy vás nahoře čeká odměna ve formě krásného výhledu. A když je vrchol v mracích, tak alespoň střecha nad hlavou a dobré jídlo, případně nezapomenutelné ubytování v hotelu Ještěd. Ano, Ještěd je to magické a krásné nad okolní krajinou. A dolů můžete třeba právě na koloběžce. Přímo na vrcholu je půjčovna. Při sjezdu to tentokrát odneslo odřené koleno, tak pozor, pokud nepojedete pouze po silnici, ale vyberete si trasu přírodou. Cesta je tu prudká a štěrkovitá, tak se není čemu divit. Ale stojí to za to. Tak vzhůru, nebo dolů…

Kde

Okres Liberec, Liberecký kraj, Česko

Kudy, kam, co

Z Parkoviště 1 – Skiareál Ještěd, lanovkou na vrchol Ještědu, odtud koloběžkou po červené pak po modré a nakonec po zelené turistické značce až k Turistickému informačnímu centru Liberec. Zde vrácení koloběžek a zpět na parkoviště 1- Skiareál Ještěd.

Jak daleko

12 km okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.