fbpx
Všechny kraje

Dlouhá Louka v Krušných horách

Původně jsme měli namířeno do okolí Flájské přehrady, ale nakonec nás zaujala oblast okolo Dlouhé Louky a mladé podzimní lesy Krušných hor. Proto jsme změnili své plány a operativně našli alternativní trasu těmito porosty.  Lesy v těchto místech jsou moderně koncipované i s ohledem na zkušenosti z minulých let, kdy je likvidovaly emise z okolních elektráren, kůrovcové kalamity, vichřice a v neposlední řadě byly smrky pichlavé (já jim říkám stříbrné smrky) napadány kloubnatkou smrkovou. Tak vzniklo něco, co asi jinde v česku neuvidíte, mladý smíšený les roztodivných druhů smrků, borovic, modřínů, bříz a jeřabin. Ten snad konečně odolá bez obtíží zdejšímu krušnému klimatu Krušných hor. Nám se tu moc líbilo a pevně věříme, že příroda Krušných hor opět najde svou původní horskou tvář. A k podzimně laděnému výletu přidává TuGu jeden podzimní recept, kterým se můžete po pěkném výletu posilnit.

Recept gurmána
Kančí plec v šípkové omáčce

1 kg kančí plece, 2 lžíce oleje, 150 g slaniny, 2 cibule, 2 mrkve, ¼ celeru, 2 snítky tymiánu, 1 snítka rozmarýnu, 200 ml červeného vína, 125 g šípkového džemu, 250 ml masového vývaru, 1 lžíce hladké mouky, sůl, pepř

Slaninu nakrájíme na malé kostičky a necháme ji v hrnci rozpustit. Na vyškvařeném tuku opečeme nadrobno pokrájenou cibuli a na malé kostičky nakrájenou kořenovou zeleninu. Přidáme bylinky a vše podlijeme vínem. Necháme chvíli vydusit. Maso osolíme, opepříme a na pánvičce zprudka osmahneme na oleji ze všech stran. Maso vložíme do hrnce k základu, přidáme šípkový džem, vše zalijeme vývarem a dusíme asi 1,5 hodiny. Nakonec maso vyjmeme, omáčku rozmixujeme, zahustíme moukou a necháme přejít varem. Dochutíme solí a pepřem. (další recepty od TuGu zde)

Kde

Okres Most, Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Od rozcestníku Vilejšov – zaniklá obec po červené turistické značce až k přístřešku Vrch Tří pánů. Tady se napojíme na žlutou a ta nás dovede až k rozcestníku Pod vrchem Tří pánů. Zde se napojíme na červenou, po které dojdeme až do Dlouhé Louky. Zde pokračujeme malý kousek po zelené s malou odbočkou po modré na rozhlednu Vlčí Hora. Z rozhledny se vrátíme zpět, abychom pokračovali po modré až do místa startu k rozcestníku Vilejšov – zaniklá obec.

Jak daleko

13 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.