fbpx

Okolo Lidického památníku

Měli jsme pracovní cestu směrem na Kladno, a tak jsme chtěli odpolední chvilku vyplnit něčím pro nás smysluplným. A právě nedaleko Kladna je pietní místo věnované osudu obce Lidice. Tu původní, během druhé světové války, srovnali nacisté se zemí. Chtěli tím místo a jeho obyvatele vymazat z mapy světa a z paměti lidí. A stal se pravý opak. Celé území bývalé obce je upraveno do formy památníku, lipové aleje, růžové zahrady a parku s řadou pietních a vzpomínkových míst. Údolím pak protéká Lidický potůček a je tu rybník Nervák. Celý areál je klidovou oblastí s možností odpočinku a rozjímání.

Kde

Okres Kladno, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Památník Lidice můžeme jít po zelené turistické značce směrem Makotřasy a Běloky. Zde odbočíme doprava a po nově upravené polní cestě pro cyklisty č. 0079 dojdeme po 2 kilometrech na odbočku, po které se vydáme opět vpravo, abychom se vrátili zpět do oblasti památníku Lidice a na parkoviště.

Jak daleko

8 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování: e-pobyty.cz

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.