fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Z Miličína na Kalvárii a ještě dál

Asi mi ani nebudete věřit, ale mě tajemno přitahuje a hledám i taková zajímavá místa, kde spočinout a něco objevit. Jedno takové je i v oblasti okolo Miličína, kam jsme dnes s Turistickým gurmánem vyrazili. Moje představy o takovém místě se ale zcela rozpadly, když jsme do Miličína dorazili. Městečko je na tepně mezi Prahou a Táborem. Hluk aut se nese i do kopců nad městem, tedy do míst kam naše kroky zprvu směřovaly. A tak se setkání třetího druhu neuskutečnilo. Naštěstí jen kousek za horizontem místních událostí se objevila krajina mírně zvlněná se vzdálenou dominantou vrchu Velkého Blaníka opředeného pověstí. I zde najdeme místo se skalou podobnou českému lvu zvanou Miličínský lev, která je údajně s Blaníkem spojená podzemní chodbou. Tento lev zde hlídá bezpečí nás všech, a kdyby se nebezpečí blížilo, dá znamení a Blaničtí rytíři povstanou. Naštěstí se nebezpečí neblížilo a my mohli v klidu lůna zdejšího kraje odpočívat a kochat se Vlašimskou pahorkatinou. Klid a osamělost ještě podtrhala stáda srnčí zvěře, která nám přebíhala přes cestu. Abychom se po výletu řádně posílili, tak na nás doma čekala pěkně odleželá pochoutka Butter chicken na, kterou recept naleznete zde.

Kde

Okres Benešov, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z Miličína z parkoviště u hřbitova po červené turistické značce jdeme až k rozcestníku Nad Nuzovem. Zde začíná modrá, po které se krátce vydáme k odbočce na lesní neznačenou cestu, po které dojdeme nad Třetužel. Tady se napojíme na zelenou a jdeme až k rozcestníku Pod Kalvarií. Zde jen malý kousek pokračujeme po již absolvované červené a záhy odbočíme vpravo na naučnou stezku Čeňka Kraupnera, po které se vrátíme zpět k parkovišti u hřbitova.

Jak daleko

8,2 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.