fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Z Bílých strání na Hradiště a Plešivec

Opětovně navštěvujeme Bílé stráně poblíž Litoměřic, vyhlášenou Mekku všech botaniků. A nejsme vůbec zklamáni a nacházíme skvosty, které zde průvodce uvádějí. Každé vegetační období tu má svoje rostlinné zastoupení a každý si zde určitě o své oblíbené najde. Po hodince co jsme se nabažili, pokračujeme na vrch Hradiště a Plešivec, místa báječných výhledů na České středohoří a i do nitra Čech. Z vrcholu Plešivce pak sestupujeme suťovými poli okolo ledových jam, které nás i v létě ochladí a pokračujeme loukami zpět do Litoměřic. A protože je léto v plném proudu, přikládám recept na něco malého sladkého jahodového zde.

Kde

Okres Litoměřice, Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z Litoměřic z parkoviště Na Výsluní po červené turistické značce směrem k rozcestníku Skalice. Tady se napojíme na žlutou, po které dojdeme na vrch Plešivec. Z vrchu pak můžeme do Litoměřic dojít neznačenou polní pěšinou, která se záhy dotkne zelené. Po zelené jdeme asi 560 metrů, pak odbočíme vlevo a opět neznačenou stezkou (viz. přiložená mapa) se vrátíme zpět do Litoměřic.

Jak daleko

13,4 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.