fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Okolo Felbabky

 

Klid a mír, louky se zde střídají s lesy a lesy s lesními mýtinami a loukami. Nikým nerušeni procházíme krajinou Brd. Louky jsou porostlé prvními jarními rostlinami a první květy se objevují na stromech v přírodě i v zahradách okolo lidských obydlí. Jaro se začíná probouzet z nekonečného zimního spánku a zvířata i lidé se začínají radovat ze všudypřítomného slunce a tepla. Konečně týden přicházejícího jara i zde na Brdech. Pěkné slunečné dny, ať jste kde jste, vám přeje TuGu.

Kde

Okres Příbram, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Od jezdecké stáje Hejdov půjdeme po naučné stezce „Z Jinec na Olymp Brd“ až do obce Křešín. Zde se napojíme na zelenou turistickou značku. Po ní jdeme asi 500 metrů a pak odbočíme vpravo a neznačenými cestami (viz přiložená mapa) dojdeme až k Černému jezeru a dále lesy až do obce Felbabka. Zde se napojíme na modrou a dále na žlutou, po které dojdeme na vrchol Ostrý. Z Ostrého sejdeme dolů a asi po 500 metrech odbočíme vpravo, abychom lesními cestami došli zpět do místa dnešního startu (viz přiložená mapa).

Jak daleko

11 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.