fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Kokořínským dolem přes Hradsko

Dnes směřujeme s přáteli a fenkou Girou do Kokořínského Dolu na parkoviště k restauraci U Grobiána. Počasí konečně ukázalo svou vlídnou tvář, sluníčko vykukuje zpoza mraků a jen někde pozorujeme přeháňky, které nás naštěstí minuly. A tak můžeme nerušeně putovat krajinou tajemných údolí, zářezů v pískovcích, a když vystoupíme nad skály, naskýtá se nám i řada výhledů. I když jsou zdejší místa výjimečná, nepotkáváme příliš mnoho turistů, snad jedině v blízkosti hradu Kokořín, v údolí dole pod skalami, kam také nakonec směřujeme. To je už pozdní odpoledne a my se budeme vracet z tohoto jedinečného koutu naší země domů. Tak šťastnou cestu a vychutnejte si též dnešní recept na zapékanou brokolici s uzeným mase recept zde.

Kde

Okres Mělník, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Od restaurace a rozcestníku U Grobiána po žluté turistické značce směrem na Hradsko a dále až k rozcestníku Kočičina – pod Hradskem. Zde se napojíme na červenou, směrem Sedlec. Tady odbočíme vlevo a po zelené dojdeme k dalšímu rozcestníku Podhradská cesta, kde pokračujeme z kopce dolů podle místního červeného značení. Dojdeme do údolí  a krátce po silnici vpravo dojdeme na červenou, která nás dovede zpět do místa startu.

Jak daleko

8,8 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.