fbpx
Jihočeský krajVšechny kraje

Na rozhlednu Boubín přes prales

 

I množství výletníku, které jsme potkali při našem dnešním putování, svědčilo o atraktivitě navštíveného místa, jakým je Boubínský prales a hora s rozhlednou Boubín. Moje hodnocení je trochu zdrženlivější. Do pralesa je vstup bohužel zakázán, opravdu škoda, alespoň nějaký ten chodníček by neškodil. A tak nezbývá, než pohled přes dřevěný plot. Prostě prales v takovém Českém provedení. Stoupákem pak od Boubínského jezírka, kde hodně turistů odpadá, vystoupáme až na vrchol k rozhledně. Vstup na rozhlednu je zpoplatněný a tady začíná to pravé dobrodružství. Žádná pokladna ani pokladní, jen elektronicky zabezpečený vstup. Připravte si platební kartu, QR kód, telefon (chytrý) a když se snažíte, tak se to třeba i podaří. Nám se to podařilo a vystoupali jsme až na úplný vrchol rozhledny. Výhled krásný, a když je správné počasí, jsou vidět i vzdálené Alpy. No Alpy, ty vám na Šumavě slibují na různých místech, ale bez štěstí to prostě nejde. Tak hodně štěstí, ať jste kde jste, vám přeje TuGu.

 

Kde

Okres Prachatice, Jihočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z Tábořiště Horní Vltavice po zelené turistické značce až k rozcestníku Na Křížkách. Zde odbočíme vlevo a červenou dojdeme na vrchol a dále až k rozcestníku Na Boubínské severní cestě. Tady odbočíme vpravo a po modré jdeme k Amortovce. Zde modrá narazí na zelenou, kterou se vrátíme do místa startu.

Jak daleko

15 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.