fbpx
Karlovarský krajVšechny kraje

Křížovou cestou v Nejdku

Město Nejdek leží v údolí řeky Rolavy v masivu Krušných hor na historické cestě mezi Karlovými Vary a Saskem. Pro nás je to místo turistických výletů do vzdáleného i blízkého okolí. Moc romantiky zde nečekejte, protože je město plné průmyslu a ruchu. To je ale právě karlovarskému kraji ku prospěchu a nelze to nikterak odsuzovat. My jsme si prohlédli historické centrum města a vyrazili na vyhlášenou křížovou cestu se čtrnácti zastaveními a vyhlídkami na město i Krušné hory. A i když počasí úplně nepřálo, a to i během našich dalších výletů po Krušných horách, tak právě na tento výlet budeme určitě dlouho vzpomínat. A abych nezapomněl na naší pravidelnou nadílku receptů, přikládám jeden ověřený, a to na dušené kuřátko na houbách a olivách zde.

Kde

Okres Karlovy Vary, Karlovarský kraj, Česko

Kudy, kam, co

Z parkoviště na náměstí Karla IV. Po žluté značce až k rozcestníku Krásná vyhlídka – rest. Zde odbočíme vlevo a po zelené a dále po žluté sestoupíme zpět do města a na parkoviště.

Jak daleko

4,4 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.