fbpx
Všechny krajeZe světa

Týden na divoké Madeiře

Madeira – ostrov s hlavním městem Funchal v Atlantském oceánu náležící pod Portugalsko. Žije zde přibližně 268 000 obyvatel na rozloze 741 km2.  Ostrov je protkán typickými levádami. Jsou to umělé vodní kanály táhnoucí se po úbočích sopečných hor a vedoucí vodu z deštivých oblastí do míst, kde se pěstovala cukrová třtina a jiné zemědělské plodiny. Jejich celková délka je 2 000 km. Okolo některých levád vedou schůdné cestičky a dají se tak podnikat i několikakilometrové výlety s nádhernými výhledy do údolí a na okolní krajinu. Ostrov je plný zelených rostlin a jejich květů a nežijí zde nebezpeční živočichové. Na mnoha místech můžeme narazit na kolonie ještěrek a v lesích na ptactvo. Pokud preferujete pouze koupání v moři, oddych na plážích a bojíte se výšek, tak sem určitě nejezděte. Doporučuji si při průzkumu ostrova půjčit auto. Tady si totiž za volantem zařídíte jako nikde jinde. A dávejte pozor, ať si přivezete jen samé krásné zážitky stejně jako my. To vám přeje TuGu.

Kde

Madeira, Portugalsko

 

Jak daleko

Délky výletů, které jsme na ostrově podnikali, se pohybovaly okolo 15 km.

Pro koho a co s sebou

Turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Jeden myslel na “Týden na divoké Madeiře

  • Je to neskutečná krása, úžasné fotky. Člověk by hned všeho nechal a vyrazil na Madeiru.
    Díky za inspiraci na dovolenou!

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.