fbpx
Jihočeský krajVšechny kraje

Malý dopolední okruh okolo Bučiny u Kvildy

Když už jsme byli tak blízko u hranic s Německem, asi by byl hřích toto území nenavštívit. Trochu nám však zavařilo počasí. Nakonec jsme zvolili jen velmi malou vycházku do nejbližšího okolí Bučiny a za hranice. Výletní okruh nakonec zasáhl přicházející déšť a studená fronta a tak jsme byli rádi za přístřeší hotelu. I tak dosti často vypadá Šumava o prázdninách. Po dešti se však vždy dříve či později vyčasí a tak jsme se těšili na další dny. Pěkné počasí určitě brzy přijde a továm přeje i TuGu.

 

Kde

Okres Prachatice, Jihočeský kraj, Česko a okres Freyung-Grafenau, Bavorsko, Německo

 

Kudy, kam, co

Z Bučiny (Buchwaldu) jdeme po červené značce až na rozcestník Chaloupky, zde odbočíme vpravo a po žluté dojdeme až na rozcestník Čertova voda. Tady překonáme hranici a pokračujeme okolo vodního kanálu až na asfaltku Buchwaldstrasse, po které dojdeme zpět do Bučiny.

Jak daleko

6 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou 

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.