fbpx
Liberecký krajVšechny kraje

Přes Chléviště na Suché skály

 

Besedické skály a Suché skály, to jsou místa, která jsme navštívili dnes. Obě se právem řadí mezi top oblasti Českého ráje a Přírodního parku Maloskalsko. Kdo má rád pískovcové skály a pískovcová bludiště, průchody, průlezy, pukliny a vyhlídky, ten by je měl určitě navštívit. Je to prostě skalní pískovcový ráj, kde se nudit určitě nebudete. Na závěr už jen jediné, neriskujte a buďte při překonávání překážek a na vyhlídkách opatrní, ať vám tahle cesta přinese jen příjemné zážitky. A když si pak ještě doma připravíte něco dobrého podle přiloženého receptu zde, bude váš den perfektní. Co nejvíce perfektních dnů  vám přeje TuGu.

Kde

Okres Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z placeného parkoviště v Besedici vyrazíme po červené turistické značce směrem Skalní bludiště Kalich. To projdeme po modré a dále žluté turistické značce, na kterou naváže červená. Po této značce jdeme pak z kopce dolů až k odbočce vpravo. Tady budeme pokračovat na NS Vyhlídkový okruh pod Sokolem. Po této naučné stezce dojdeme na asfaltku směřující dolů na Malou Skálu. Po asi 130 metrech odbočíme vpravo a pokračujeme lesem na Suché skály, které neznačenou stezkou a po žebříkách překonáme. Jakmile vrcholy skal přejdeme, odbočíme vpravo a dojdeme lesem až na modrou značku. Po ní jdeme k rozcestníku nad Suchými skalami. Zde odbočíme opět vpravo a po zelené značce se vrátíme zpět do Besedice.

Jak daleko

5,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností a do Suchých skal raději jen turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.