fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Výlet s mloky

Probudili jsme se do zamračeného dne plného mlhy a drobného deště, ale přesto nás čekal výlet plný pěkných podzimních zážitků v kaňonu Labe a jeho nejbližším okolí. Vlhké a na tuto dobu docela teplé počasí vylákalo také k plazivému putování naše oranžovo-černé obojživelníky – mloky skvrnité. Hned jsem si vzpomněl na svého oblíbeného autora Karla Čapka a jeho Válku s mloky. Nikdy bych nevěřil, že mloků právě v této oblasti žije takové množství. Pěkné výlety s mloky nebo bez nich vám přeje TuGu.

Kde

Okres Děčín, Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Labské nábřeží u Tyršova mostu v Děčíně po zelené turistické značce ve směru Čertova voda. Zde zelená stoupá zprudka do kopce směrem na Maxičky. U malého javoru zelená kříží lesem jdoucí asfaltku s názvem Laubloška. Po ní se vydáme až na žlutou, po které dojdeme zpět do místa dnešního startu, na parkoviště v Děčíně.

Jak daleko

14 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.