fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Nad Svatojánskými proudy

 

Tato trasa a místa patřily a patří mezi velmi vyhledávané turistické cíle ve Středočeském kraji. V minulosti si oblast dokonce vybral Klub českých turistů mezi své úplně první trasy, které vyznačil. Jako připomínka starých časů je tu vyznačena replika jedné z nich. Díky přehradě již dávno nejsou vidět pověstné Svatojánské proudy, ale i tak cesta po skalnatém úbočí nad Štěchovickou vodní vyrovnávací nádrží okouzlí nejednoho turistického našince. A tak, kdo může, ten neváhá a místa nad vodou v těchto horkých dnech navštíví. Koupat se zde sice mohou jen otužilci, ale to údolí řeky neubírá na její kráse a klidu. Doporučuje TuGu.

Kde

Okres Praha-západ, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Vyrážíme z parkoviště u Slapské přehrady v obci Třebenice po zelené, která je též naučnou stezkou, směrem do Štěchovic. Asi po 7 km odbočíme vlevo a vydáme se po replice 1. značené stezky KČT z roku 1880, zpět do obce Třebenice. Okruh je též možné absolvovat v opačném směru.

Jak daleko

10 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi od 10 let, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.