fbpx
Plzeňský krajVšechny kraje

Poledník pokořen

Kdo sleduje TuGu pozorně, tomu jistě neuniklo, že jsme se o zdolání Poledníku už téměř před rokem pokoušeli neúspěšně – z důvodu nedostatku času. Tentokrát jsme nevyráželi z Prášil, ale z Modravy a to jen proto, že mě připadalo, že to bude snazší a pohodlnější. Brodění sněhem a putování oklikou mě brzy vyvedlo z omylu. Po čtyřech hodinách stoupání jsme konečně spočinuli na vrcholu Poledníku. Viditelnost byla báječná, i když se počasí oproti ránu začalo zhoršovat. Alpy vidět byly, ale jinak bych očekával více, velká škoda, že rozhledna nebyla přístupná. Vám všem přeji, ať při zdolávání všech vašich vrcholů cítíte jen a jen spokojenost a štěstí. TuGu

Kde

Okres Klatovy, Plzeňský kraj, Česko


Kudy, kam, co

Z Modravy po červené, směrem bývalá pila Javoří. V období od 15. 7. do 15. 11. je pak možné pokračovat po červené až na Poledník. Mimo toto období odbočíme u rozcestníku Tmavý potok doprava a pokračujeme po modré značce až k rozcestníku Bavorská cesta. Tady cesta naváže na zelenou, po níž dojdeme až k odbočce pod Poledníkem. Zde odbočíme opět vpravo a po červené dojdeme až na Poledník.

Jak daleko

13 km z bodu A do B

Pro koho a co s sebou

S kočárkem (za příznivého počasí), s dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.