fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Nejen vinicemi okolo Štětí

Tato krajina možná není příliš turisticky exponována a já si myslím, že neprávem. Nevím, zda tento příspěvek tomuto regionu pomůže k větší návštěvnosti, ale za mě doporučuji. Nám přálo a atraktivitu zvyšovalo i nestálé až dramatické počasí, které bylo zakončeno trvalým deštěm. To už jsme ovšem seděli v suchu a teple automobilu a vraceli se domů. Tak pohostinné lidi potkáte snad jen zde, aby nás někde zvali na čaj a o kousek dál na hroznové víno, to se, za celou dobu co vznikl tento blog, nepamatuji. Tak díky Polabané a jen tak dál. A k dobré pohodě přidávám recept na krkovičku s pivem a hořčicí zde.

 

Kde

Okres Litoměřice, Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Od rozcestníku Štětí – centrum (zde je možné i parkovat) po modré turistické značce až k dalšímu rozcestníku Hoštka – Kochovice. Zde pokračujeme po zelené. Po necelých 100 metrech odbočíme vpravo a cestou Ke Křížku dojdeme na silnici s názvem Malá Strana. Tuto odbočku uděláme proto, abychom shlédli místní raritní, původně vinné sklepy. Od sklepů v zemi pokračujeme dále v přímém směru až na náměstí Svobody v Hoštce. Zde se opět napojíme na zelenou značku, kterou dojdeme k rozcestníku Nad Štětím – rozc. silnic. Zde odbočíme vpravo a tentokrát po modré dojdeme zpět do Štětí na místo startu.

Jak daleko

15,9 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.