fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Adventní Kouřim

Nejprve podnikáme prohlídku skanzenu, tedy Muzea lidových staveb v Kouřimi a pak hurá do centra Kouřimi a odtud vycházkou na nejzajímavější místa, která se nacházejí v těsné blízkosti města. Vše o těchto místech se dozvíte v obrázkové části příspěvku. Skanzen je tak akorát velký na malou procházku, tak vám zbyde ještě dost sil zvládnout připojený okruh. Při pěším výletu na vás čeká jedno nemilé překvapení, a to v podobě zákazu vstupu na lávku nad česlem, kudy před povodní proudila voda z bývalého rybníka Strašík. Myslím, že žádné velké nebezpečí nehrozí, ale na každý pád buďte opatrní a rozhodnutí překonat tuto část cesty ponechám jen na vás. Je možné zvolit i kratší variantu výletu, po zelené značce naučnou stezkou Stará Kouřim. A protože jsou tu Vánoce, přikládám recept na klasiku – vanilkové rohlíčky zde.

Kde

Okres Kolín, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Viz přiložená mapa a pokud zvolíte naši trasu, tak jen na vaše vlastní nebezpečí.

Jak daleko

4,4 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

Turista, zdatný turista (s dětmi NS Stará Kouřim)

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.