fbpx

Z Malešického parku do neznámé botanické zahrady

I v poměrně průmyslové části Prahy je možné najít kouty a oblasti vhodné k relaxaci a zábavě. Jednou z nich je Malešický park i nedaleká Botanická zahrada SOŠ Malešice, kterou jsme dnes s Turistickým gurmánem navštívili. Park je velmi originálně řešený a určitě stojí za návštěvu. A jen o kousek dál je neméně zajímavá, prakticky neznámá botanická zahrada s řadou jedinečných exponátů a velkým tropickým skleníkem. Zahrada je otevřena celý týden, jen přilehlý skleník má o víkendu zavřeno a to je určitě velká škoda. Mnoho pěkných chvil vám v obou těchto místech přeje TuGu.

Kde

Okres Hlavní město Praha, kraj Hlavní město Praha, Česko

 

Kudy, kam, co

Auto jsme zaparkovali v Počernické ulici. Tady je možné bezplatně parkovat. Pak jsme vyrazili po žluté turistické značce směrem k Malešickému parku. Tato značka kopíruje Naučnou stezku sv. Josefa. My po ní dojdeme až do míst, kde se žlutá značka dotkne modré. Po modré pak bezpečně dojdeme až do Botanické zahrady SOŠ Malešice. Když si zahradu prohlédneme, můžeme se vrátit zpět na modrou a po ní doputovat na Počernickou do míst dnešního startu.

Jak daleko

5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S kočárkem, s dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.