fbpx

TuGu jde do Houslí

Dnes vás Turistický gurmán zve do tajuplných míst na okraji Prahy – do Lysolají a rokle zvané Housle. Lysolaje jsou městskou částí Prahy a její zastupitelé přejí opravdu všemu pěknému a estetickému. Pravidelná sochařská sympozia, která se zde konají, vnášejí do obce jedinečnou atmosféru v podobě soch a uměleckých artefaktů. Ojedinělost tohoto místa ještě podtrhuje poutní zastavení na počátku již zmíněné přírodní památky Housle. Zde najdeme i Zázračnou studánku s kvalitní pitnou a zároveň léčivou vodou. A na úplném začátku našeho putování, přímo v Lysolajích, je opravené minikoupaliště, takzvaná Lysolajská pláž. Tady je možné se za příznivých podmínek svlažit a vykoupat ve vodě vyvěrající právě z této studánky. Pěkné pokoupáníčko i v tomto podzimním čase vám přeje TuGu.

Kde

Praha, okres Hlavní město Praha, kraj Hlavní město Praha, Česko

 

Kudy, kam, co

Z ulice Lysolajské údolí hned vedle koupaliště po modré turistické značce směrem na rozcestník V Pískách. Zde se modrá napojí na červenou, aby se vzápětí na rozcestníku Nad Dolní Šárkou protla opět s modrou, po které se dostaneme zpět na místo startu, do Lysolají.

Jak daleko

7 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.