fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Okolo Mastníku na vyhlídku opata Zavorala

Podzimní počasí i nálada nás provázely putováním po krajině Toulavy, tedy Benešovskou pahorkatinou a okolím Slapské přehrady a potoka Mastník. Vycházíme z Radíče, kterým potok protéká. Ten zde začíná tvořit hluboké meandrovité údolí až ústí dlouhým zálivem do Slapské přehrady. Nad tím vším vede turistická stezka se dvěma zříceninami a řadou vyhlídek. Pěkná byla i procházka zpět do Radíče mírně zvlněnou krajinou okolí Sedlčan. Škoda jen, že počasí tak úplně nepřálo a halilo okolí šedavým hábitem. Barevný podzim vám přeje TuGu.

Kde

Okres Příbram, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Vyrážíme z Radíče po modré turistické značce směrem k rozcestníku Hradnice. Zde pokračujeme po žluté směrem k zřícenině hradu Ostromeč. Po žluté se pak také vracíme a přes Hrazany doputujeme zpět do Radíče, místa dnešního startu.

Jak daleko

12 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.