fbpx

Zámek, park a přístav v Hluboké nad Vltavou

Dnes jsme se vypravili do jednoho z nejnavštěvovanějších jihočeských zámků. Je to Hluboká. Vyrážíme z parkoviště u Sportovního přístavu na Vltavě, který stojí za vlastní prohlídku. Vysunovací most nad průplavem do přístavu zaujme svou konstrukcí. Přístav je supermoderně vybaven a člověk si zde připadá jako u moře. Odtud je možné podniknout pravidelnou vyhlídkovou plavbu po Vltavě. My jsme nasedli do výletního vláčku a ten nás za 70 Kč na osobu zavezl do zastávky Zámecký park. Během cesty jsme obdivovali centrum Hluboké. Parkem pak pěšky do mírného kopce, s vyhlídkou na Šumavu a blízké rybníky, až k zámku. Zde jsme zamířili na vyhlídkovou věž. Výhled stojí za to. Vlastní prohlídku zámku jsme tentokrát vynechali, ale navštívili jsme výstavy v Alšově jihočeské galerii. Báječné pro pozdvihnutí ducha člověka. Tak neseďte doma a vzhůru do jižních Čech. Šťastnou cestu přeje TG.

Kde

okres České Budějovice, kraj Jihočeský, Česko

Kudy, kam, co

Ze Sportovního přístaviště na Vltavě, výletním vláčkem do zastávky Zámecký park, neznačenou naučnou stezkou až k zámku Hluboká. Zde prohlídky. Pak zpět z kopce, částečně po červené turistické značce městem, opět do přístavu.

Jak daleko

2,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.