fbpx
Liberecký krajVšechny kraje

Máchův kraj – Kokořínsko

Pískovce, pískovcové skály a zase pískovce. Takový dojem jsem nabyl při tomto výletu do oblasti Máchova kraje, CHKO Kokořínsko, Blatce. Pěkné letní počasí přálo výletu až moc. Naštěstí ve skalách a mezi stromy byla teplota přijatelnější. Písek nad hlavou i pod nohama, minimum turistů, jen občas nějaký ten biker na kole nebo vedle kola, případně pod kolem. Na žluté trase do jeskyně Kamenný úl nám byla odbočka zapovězena z důvodů velmi špatné schůdnosti a kvůli naší odvaze. Jinak se jednalo o velmi pěkný zážitek typický pro tuto oblast. A tak, kdo má písek rád, už nyní vyráží směr Kokořínsko.

Kde

okres Česká Lípa, kraj Liberecký, Česko

Kudy, kam, co

Z obce Konrádov, kde jsme nechali auto, po zelené turistické značce do kopce směr Bílé skály. Na Zbrázděném vrcholu se zelená napojuje na žlutou. Po ní pokračujeme po úbočí pískovcových skal různých tvarů a jmen (Upír, Biskup, Kardinál, Markýz, Baron atd.) až na neznačenou odbočku, která je asi 100 m za rozcestníkem Pod Kostelečky. Po této odbočce sestoupíme pustým lesem okolo skal Sněhurka a 7 trpaslíků na asfaltovou cestu a po ní zpět do Konrádova.

Jak daleko

10 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Jeden myslel na “Máchův kraj – Kokořínsko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.