fbpx
Karlovarský krajVšechny kraje

K tajemné továrně v Krušných horách

 

Až si budete prohlížet dnešní fotovýlet, možná si vzpomenete na seriál „Rapl“ a jeho úvodní titulky. Ty nás zavádějí právě do míst dnešního putování, do oblasti mezi Jelení a Rolavou, do tajemných míst, kde byla za 2. světové války postavena továrna na výrobu cínu. A možná právě díky seriálu se tato oblast stala hojně navštěvovanou. Moje žena se na těch místech necítila vůbec dobře, a tak i když počasí docela přálo, rychle jsme místa utrpení zajatců, kteří továrnu budovali, opustili a pokračovali klidnou podzimní krajinou Krušných hor. Cestou potkáváme mnoho cyklistů, trempů i turistů. Tak na nic nečekejte a hurá ven do přírody, kde je tak krásně po celý rok. Doporučuje TuGu.

Kde

Okres Sokolov, Karlovarský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Trasa vede z rozcestníku na červené turistické značce Slatinný potok po nefrekventované asfaltové cestě na Jelení a dále do Rolavy. Před Rolavou tato asfaltka protíná červenou značku, po které se my vydáme vlevo a vracíme se po ní zpět až do místa dnešního startu – Slatinného potoka.

Jak daleko

17 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista, trasa je vhodná i pro cyklisty.

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.