fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Okolo Peruce

Peruc, toť historie sama o sobě a kdo zde nebyl, určitě prohloupil. U pramenů vzniklo jistě mnoho osad i obcí a to byl možná i osud městyse Peruc. Podle pověsti se zde uskutečnilo setkání našich prapředků. Právě zde prý dívka Božena v potůčku prala prádlo, když tu kolem projížděl kníže Oldřich. Ten se v dívce vzhlédl a první polibek si určitě dali pod dubem, který stále ještě stojí nedaleko od jejich prvního setkání. Posvátný Oldřichův dub tu roste už drahnou řádku let a vy se můžete v jeho stínu zasnít a zavzpomínat na léta minulá. A pokud vám vyhládne, je tu osvědčený recept na pečeného králíka zde .

Kde

Okres Louny, Ústecký kraj, Česko

Kudy, kam, co

Od rozcestníku Peruc zámek po modré značce (možno též projít anglickým parkem u zámku) směrem Chrastím. Zde odbočíme vpravo a dále po žluté až do Stradonic a k rozcestníku. Zde budeme pokračovat údolím podél Débeřského potoka naučnou stezkou Perucko až k silnici 239, podél které dojdeme k Oldřichovu dubu a k zámku do místa startu.

Jak daleko

11 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.