fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Okolo Suchomast

My čekali jaro a teplo a zatím přišel vítr a nízká teplota. Prostě střední Evropu sužuje chladné počasí. Suchomasty, odkud vyrážíme, leží na samé hranici CHKO Český kras a je krasem pozitivně ovlivněna. My navštěvujeme NPP Klonk. Přírodní památka je zajímavá jak po stránce geologické, tak botanické. Za nás pěkný výhled a květenství konikleců. Dále na trase naleznete zajímavosti typu Koněpruské jeskyně, Zlatý kůň, Jelínkův most, Axamitova brána a určitě i Čertovy schody a mnoho dalších. A protože jsou Velikonoce za dveřmi, přikládám recept na velikonoční muffiny zde.

Kde

Okres Beroun, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Od MÚ v Suchomastech po NS Koněpruské jeskyně – Borek směr až k odbočce vlevo pod Koněpruskou jeskyní. Zde se napojíme na žlutou, po které dojdeme až k železničnímu přejezdu, který jde do Vápenky Čertovy schody. Za přejezdem odbočíme vlevo a neznačenou lesní a dále polní cestou dojdeme na silnici s malým provozem směrem Tmaň a dále do Suchomast, místa našeho startu.

Jak daleko

12,8 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.