fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Z Kytína do Voznice a zpět

V Brdské vrchovině nachází se obec Kytín s řadou pozoruhodností. Právě zde jsme začali dnešní putování krajinou s prvním letošním sněhem. Lesní cesty nás dovedly do nedaleké Voznice. Tady doporučuji navštívit vyhlášenou restauraci Zastávka Voznice. Lákají zde na burgery pro masožravce i býložravce. Dále cesta vede lesem přírodní rezervací Andělské schody. Klid lesa zpočátku ruší nedaleká dálnice a čím dále postupujeme do nitra, tím je okolo větší a větší klid. Poslední část výletu pak vede alejí Antonína Vítka, akademika a popularizátora kosmonautiky přímo do Kytína. A protože už bylo masa pro dnešek dost, nabízím recept na vyhlášený domácí hrnkový perník s citronovou polevou zde, který si můžete doma vychutnat třeba při čaji.

Kde

Okres Praha – západ, Středočeský kraj, Česko

Kudy, kam, co

Z Kytína po žluté turistické značce ve směru Voznice rozc. Na rozcestí odbočíme vlevo a po zelené, která tudy vede, dojdeme do Voznice. Zde se zelená dotkne žluté a my po ni jdeme k rozcestníku Chouzavá, kde žlutá značka končí. My ale nekončíme a silnicí Kytínská po 460 metrech odbočíme opět vlevo a dále polní stezkou pokračujeme alejí Antonína Vítka zpět do Kytína.

Jak daleko

10,6 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.