fbpx
Karlovarský krajVšechny kraje

Vlakem do Potůčků a zpět do Horní Blatné

Při našem dnešním putování se necháváme zlákat, abychom začali naši cestu vlakem a to krušnohorským Semmeringem z Nejdku do Potůčků. Potůčky jsou obec ležící v těsné blízkosti hranic s Německem. Z Potůčků pak máme v plánu jít přes skalní útvary Na strašidlech až do Horní Blatné. Vlak také volíme z toho důvodu, že nás má provázet velmi nepříznivé až krušné počasí. To se také záhy ukáže. Výhledy z Jindřichovy skála Na strašidlech jsou báječné, ale také rychlé až hektické, protože právě sněží, prší a fouká silný vítr. Je to až strašidelné. Moje žena má naštěstí pláštěnku a mě hřeje dobré srdce až do chvíle, než se začínám podchlazovat a nezbývá, než vylovit z batohu další vrstvu a netrpělivě očekávat příjezd vyhřátého vláčku. Díky, přežili jsme ve zdraví. A na závěr přikládám jeden z ověřených receptů z gurmánské kuchyně, a to na focacciu s červenou cibulí zde.

Kde

Okres Karlovy Vary, Karlovarský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z nádraží Potůčky na nádraží v Horní Blatné vás tentokrát povede pouze přiložená mapa. Tak šťastnou cestu.

Jak daleko

7,4 km z A do B

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.