fbpx

Kouřim, město historie a záhad

Neuvěřitelně krásné podzimní počasí nás provázelo při návštěvě historického města Kouřim a jeho okolí. Jak už název příspěvku napověděl, Kouřim je opravdu město historie, ale také záhad. O jaká záhady se jedná? V místní zvonici mají obráceně zavěšené zvony. Libušino jezírko nemá vodu. Říčka Výrovka, kterou místní patrioté nazývají Kouřimka, měla v době naší návštěvy a celkového sucha velké množství vody. Záhada za záhadou. A co teprve krypta v gotickém kostele sv. Štěpána plná maleb andělů s hudebními nástroji, které církev zakazovala. Pokud je budete chtít vidět na vlastní oči a rozluštit je, budete muset do města a jeho okolí vyrazit osobně. Já vám to prostě neprozradím, snad jedině kdybyste mě mučili, a to byste snad neudělali. Váš tentokrát tajemný TuGu.

Kde

Okres Kolín, kraj Středočeský, Česko

Kudy, kam, co

My jsme po komentované prohlídce kostela sv. Štěpána, zvonice a města vyrazili po naučné stezce Stará Kouřim. Okruh je veden po žluté turistické značce přímo z náměstí.

Jak daleko

3,7 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S kočárkem, s dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.