fbpx

Riegrova a Kamenického stezka okolo Jizery

Velice populární a hojně navštěvovaná je tato naučná stezka pojmenovaná podle politika a rodáka ze Semil Františka Ladislava Riegera. Stezka vede údolím říčky Jizery s řadou zajímavostí a vyhlídek. My jsme pro cestu zpět do místa startu zvolili modro-žlutou Kamenického stezku s množstvím dalších výhledů do údolí i na okolní krajinu. Pěkné pokoukáníčko, ať už jste kde jste, vám přeje TuGu.

Kde

Okres Semily, Liberecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Bítouchov jdeme po červené turistické značce až k rozcestníku Spálov-silnice, zde odbočíme doprava a po modré značce stoupáme do obce Spálov. Cestu je možné krátit lesní stezkou až k Mirovo vyhlídce a dále se napojit na modrou a po ní pokračovat k rozcestníku Morava. Tady se napojíme na žlutou, po které dojdeme zpět na parkoviště Bítouchov.

Jak daleko

9 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz  

Sdílejte tento článek

Jeden myslel na “Riegrova a Kamenického stezka okolo Jizery

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.