fbpx

Okolo rozhledny Drahoušek

Zapršelo a my vyrazili na malý okružní výlet s návštěvou rozhledny Drahoušek nedaleko od Sedlčan. Malý nenáročný pětikilometrový okruh vedený lesy a loukami Sedlčanska. Rozhledna byla v době naší návštěvy uzavřena z důvodů probíhající pandemie, a tak jsme byli ochuzeni o vyvrcholení dnešního putování. Ale i tak jsme si vycházku ve svěží jarní zeleni vychutnali. Vám všem přeji, ať vždy dorazíte do vytčených cílů a s minimem zklamání. TuGu

 

Kde

Okres Příbram, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z neznačeného parkoviště u kapličky Nejsvětější Trojice se vydáme po silnici a cyklotrase 8132 do kopce směr rozhledna. Když silnice narazí na červenou turistickou značku, odbočíme vpravo a dále  pokračujeme po červené k rozhledně a dolů z kopce až k rozcestníku Pod Osečany. Zde červená potkává modrou, po které se vydáme do centra obce Osečany. Zpět ke kapličce pak dojdeme po silnici 105.

Jak daleko

5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování  e-pobyty.cz

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.