fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Údolím Ticha

Ticho…, právě vstupujeme do opravdového údolí Ticha. To ticho snad ruší jen monotónní zvuk protékajících potoků a potůčků. Zprvu prochází stezka loukami z jedné strany zakončené úbočím téměř neviditelných skal a chat, aby pak vstoupila do smíšených lesů, kterými protékají potok Pařezový a Luční. Potoky a jejich okolí působí dojmem téměř neprobádané divočiny s prvky pralesa. Poutníků minimálně a chátrající stezka pro koně prozrazuje, že tady vládne příroda. Tak neváhejte a využijte konečně příznivého období s ideální teplotou a zelenou přírodou, která se už úplně probrala z nekonečného zimního spánku, a dělá tak radost všem živým tvorům. My můžeme příchod života oslavit něčím zdravým jako je kukuřičný salát s koriandrem, na který recept naleznete právě zde.

Kde

Okres Beroun, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Od Stroupinského mlýna, kde NS Údolí Ticha začíná a kde se dá i zaparkovat, až do jejího konce na odpočinkové místo NS Údolí Ticha. Zde odbočíme vpravo a neznačenou lesní cestou pokračujeme podle přiložené mapy až do údolí Pařezového potoka, kde nalezneme pouze zbytky značení hipostezky, po které se vydáme a to až k soutoku Pařezového potoka s Lučním potokem. Zde se budeme vracet zpět po naučné stezce až k Stroupinskému mlýnu.

Jak daleko

9,6 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.