fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Z Kadaně na stolovou horu Úhošť

Konečně krásné počasí a my jedeme do města pod Krušnými a Doupovskými horami do Kadaně ležící na samém okraji Mostecké pánve, abychom uskutečnili, a to již podruhé, výstup na stolovou horu Úhošť. Krajina v okolí hory je z jedné strany ovlivněna těžbou uhlí a s ní související výrobou elektrické energie. Z druhé strany pak přírodou Doupovských a Krušných hor. Všude ale žijí lidé a všude se dá najít něco zajímavého a přírodního, co souvisí s duchem a posláním turistického gurmána. Přijměte tedy pozvání na návštěvu Kadaně s mnoha zajímavými místy, jak historickými, tak kulturními a na nedalekou stolovou horu Úhošť. Z hory jsou zajímavé výhledy a můžete zde také nalézt mnoho chráněných rostlin a živočichů. Proto prosím neopouštějte značené stezky, které vás provedou tím nejzajímavějším, co krajina a příroda nabízí. Nebudete určitě zklamáni. A když už se počasí konečně umoudřilo a ukázalo svou jarní tvář, přikládám recept na jehněčí kýtu se špenátem s česnekem medvědím zde.

Kde

Okres Chomutov, Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Koželužská pod historickým centrem města jdeme neznačenou cestou Katovou uličkou na Mírové náměstí a dále Sládkovou ulicí ve směru hrad Kadaň. Před hradem odbočíme vlevo, abychom se dostali na parkán s mnoha odpočinkovými místa a zajímavými sochami, které nás provázeli v první části putování. Z parkánu projdeme branou zvanou Žatecký barbakán a napojíme se na červenou turistickou značku ve směru hráz vodní nádrže Kadaň. Tu přejdeme, abychom pokračovali po cyklostezce 6. 35. Ohře po břehu nádrže až k místu, kde je možné odbočit vlevo a cestou do kopce skrz obec Zásada u Kadaně přejít na červenou turistickou značku. Ta nás dovede na stolovou horu Úhošť. Souběžně s touto značkou vede také NS Úhošť. Po ní se vydáme ve chvíli, kdy červená odbočuje vlevo z kopce a pokračujeme až na modrou značku. Modrá nás zavede zpět do města prakticky k místu, kde jsme vycházeli.

Jak daleko

14,8 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.